PUKARA TRIBLAN TULOKSET!

1. Kotkastie Diesel ( WV Caddy) Sianoja,Sianoja, Lepistö - yhteispisteet 50 p.
2. AGCO Team ( Opel Astra) Pesonen, Niemi, Saine -47 p.
3. Team Passat ( Passat) Kinnunen, Lääkkölä -45 p.
3. S&P team ( Datsun) Pärssinen, Pärssinen, Saarimaa -45 p.
4. Team Lauhamo ( Saab 9000) Lauhamo, Lauhamo -42p.
5. Team A.K.T.I ( Ford) Nurmi, Kiviranta, Kiviranta -40p.
5. Pintoja.fi ( Matza 323) Raittinen, Raittinen -40p.
6. Monttupojat ( Peugeot 405) Raittinen, Jokinen, Klinga -38p.
7. Nicos Team ( Mazda) Kaipila, Kaipila, Potila - 37p.
8. Aisasta kii ( Honda Civic) Parto, Lepistö, Kenttä -35p.
9. WRC Micra ( Micra) Peuraniemi, Lehtonen, Peltoniemi, Lehtinen - 34p.
9. TWF ( Opel Calibra) Yli-Sipilä, Sikanen -34p.
10. Känki racing Team ( Seat) Kopalainen, Kopalainen, Kopalainen -33p.
10. Vesunnin Moottorikerho ( Opel Corsa) Turva, Mikkola, Mikkola -33p.
11. Team Ekky ( WV Passat) Arola, Kallio -29p.
12. Westmotor Team ( Ford Escort) Nurmi, Hakkinen, Lehtinen -27p.
12. Prihaajat ( Opel Astra) Lundan, Raittinen, Juntunen -27p.
13. SS Team ( Opel Vectra) Saukko, Saukko -26p.
14. Team Vastakarva ( Saab 900i) Huhta, Katajisto -25p.
15. Hyvää Mustaa ( Honda Civic) Lyhteilä, Santala -24p.
15. PPE Team ( Citroen) Paananen, Laurikka -24p.
16. JJ Racing ( Audi) Keskinen, Ala-Heikkilä -15p.
16. Tubeles ( Opel Vectra) Raittinen, Mäenpää, Aromaa, Kurvinen -15p.

 


PELTO-ENDURANCE AJOTAPAHTUMA

Pelto-Endurance ajotapahtuma 12.3.2011 /Pukara Tribla III

1. AGCO Team  Opel Astra ( Pesonen, Saine, Niemi ) Kierroksia 72 ja pisteet 25
1. Team Tuhat ja Sata Peugeot 106 ( Korpela, Siekkinen, Viitanen) 72/25
1. S&P Team Datsun ( Pärssinen, Pärssinen, Saarimaa) 72/25
1. Team Passat Passat ( Kinnunen, Lääkkölä) 72/25
2. Monttupojat Peugeot 405 (Raittinen, Jokinen, Klinga) 70/22
2. Pintoja.fi Mazda 323 ( Raittinen, Raittinen) 70/22
2. Team Lauhamo Saab 9000 ( Lauhamo, Lauhamo) 70/22
3. VTC Team  Skoda (Uusitalo, Kulmala, Lampinen) 69/20
3. Nicos Team Mazda(Kaipila, Kaipila, Potila) 69/20
3. Pile Team Ford ( Vuorinen, Koponen, Sammalniemi) 69/20
3. Nälkälä Team WV Golf ( Nieminen, Ahonen, Telilä) 69/20
3. Kotkastie Diesel WV Gaddy ( Sianoja, Sianoja, Lepistö) 69/20
3. WRC Micra Micra ( Peuraniemi, Lehtonen, Peltoniemi, Lehtinen) 69/20
3. Tallukka Ford Ford Escort ( Pärssinen, Kotti, Laurikka) 69/20
4. Prihaajat Opel Astra ( Lundan, Raittinen, Juntunen) 68/18
4. Team A.K.T.I Ford ( Nurmi, Kiviranta, Kiviranta) 68/18
5. Vesunnin Moottorikerho Opel Corsa ( Turva, Mikkola, Mikkola) 67/17
6. Team Vastakarva Saab 900i ( Huhta, Katajisto) 57/16
7. Team Jukavainen Ford Fiesta ( Jukavainen, Jukavainen) 56/15
8. Teuvo ja Nipsu Racing Team Nissan Sunny ( Niippa, Lehtikangas) 55/14
9. Känki- Racing Team Seat ( Kopalainen, Kopalainen, Kopalainen) 51/13
9. Team Norjanruusu Opel Ascona ( Anttila, Läänä) 51/13
10. Mettäperä Racing Datsun ( Hakala, Kanta) 50/12
11. Hyvää Mustaa Honda Civic ( Santala, Lyhteilä) 48/11
12. Putkiliike P. Nuora Ford Escort ( Helin, Helin) 46/10
13. Camry Jormat Toyota Camry ( Kaipila, Kangasoja, Blomqvist) 41/9
14. SS-Team Opel Vectra ( Saukko, Saukko) 36/8
15. Tubeles Opel Vectra ( Raittinen, Mäenpää, Kurvinen, Aromaa) 33/7
16. 4 Wheels Opel Corsa ( Kapa, Väiski, Tumpelo, Rönkkö, Vee) 20/6


 

 

Tiimi osallistui kauden kolmanteen kisaan ja se ajettiin Sastamalan Pukarassa 5.2.2011.

Endurance oli Pukara-triplan 2. osakilpailu. 1. osakilpailu jäi autosäätöjen takia

harmiksemme väliin, mutta ohessa 1. osakilpailunkin tuloksia!

 

                                                                                                  

Pukara-Triplan 2.Osakilpailu 5.2.2011.

1. Kotkastie Diesel VW Caddy (Sianoja, Sianoja) kier. 64, pist. 25

2. Team A.K.T.I Escort (Kiviranta, kiviranta, Nurmi) 62, pist.22

3. Team Lauhamo Saab 9000( Lauhamo, Lauhamo) 61, pist. 20

3. Känki Racing Team Seat Tolero (Kopalainen, Jokela) 61, pist. 20 

4. Team HH Peugeot 106 (Jokinen, Jokinen, Kanerva) 60, pist. 18

4. Team Passat Passat (Kinnunen, Alin, Lääkkölä) 60, pist. 18

4. Kuljetus Salo Talbot ( Mäkelä, Salo, Salo) 60, pist. 18

5. Reikä Ratissa Ford Escort (Jokinen, Raittinen, Vento) 59, pist, 17 

5. Team Ajoneuvohuolto Peugeot 205 (Lepistö, Turppa, ?) 59, pist. 17

5. Nicos Team Mazda 323 ( Kaipila, Kaipila, Grönstrand) 59, pist. 17 

6. Team Agco Astra(Pesonen, Saine) 58, pist, 16

6. Monttupojat Peugeot 405 ( Raittinen, Jokinen, Klinga, Ojala) 58, pist. 16

6. Vesunnin Moottorikerho Corsa (Mikkola, Mikkola, Turva) 58, pist. 16 

7. Team Aisastakii Sivikki (Lepistö, Vilenius, Parto) 57, pist. 15

8. TWF Opel Calibra ( Yli-Sipilä, Sikanen) 56, pist. 14

8.  En mää tiärä Team WRC Micra (Lehtinen, Peuraniemi, Lehtonen, Peltoniemi ) 56, pist. 14

8. SS Team Opel Vectra ( Saukko & Saukko) 56, pist. 14 

9. Pärssinen Team (Pärssinen, Pärssinen, Saarimaa) 52, pist. 13

10. Pintoja.fi  Mazda 323 ( Raittinen, Turkkinen, Suvila, Raittinen)51, pist. 12 

11. Team Ekky Passat ( Arola, Kallio) 50, pist. 11 

11. KMP Racing Team Opel Ascona ( Nygård, Tuomi, Tuomi, Kemppainen) 50, pist. 11 

12. Westmotor Team Escort ( Nurmi, Hakkinen, Lehtinen) 49, pist. 10

13. TANUA Ford Fiesta ( Pertta, Laaksonen,Pertta) 47, pist. 9

13. Prihaajat Opel Astra ( Juntunen, Raittinen, Lundan) 47, pist. 9

13. Team Vastakarva Saab 900 ( Katajisto, Huhta) 47, pist. 9

14. Hyvää Mustaa Nissan Sunny ( Lyhteilä, Santala) 46, pist. 8

14. Poikamiesten Mazda Mazda (Holmala, Kopalainen) 46, pist. 8

15. Team Rämä Samara ( Järvenpää & Järvenpää) 40, pist. 7

16. Team PPE Citroen XZ ( Paananen, Laurikka) 37, pist. 6 

17. Tykkikylä Racing Volvo 740 ( Honkamäki, Saarela, Saarela, Wilpula) 34, pist. 5

18. JJ-Racing Audi 80 ( Keskinen, Ala- Heikkilä) 30, pist. 4

19. Team Tubeles ( Aromaa, Lähteenmäki, Raittinen, Kurvinen) 28,pist. 3


   

Pukara-Triplan 1.Osakilpailu ajetiin Pukarassa 15.1.2011.

1. Kotkastie Diesel VW Golf ( Sianoja, Lahdenoja, Lepistö) kierrokset 69, pisteitä 25

2. Agco Team Opel Astra ( Pesonen, Autto, Saine) 68, 22 pist.

3. Passat Team VW Passat ( Kinnunen, Lääkkölä, Alin) 67, 20 pist,

3. TWF Opel Calibra ( Yli-Sipilä, Sikanen) 67, 20 pist.

3. Team Puuhapete Toyota Camry ( Uuskartano, Varila, Helläkoski) 67, 20 pist.

3. Aisastakii Honda Civic ( Parto, Lepistö, Kenttä) 67, 20 pist.

3. Pärssinen Team Nipponi ( Pärssinen, Pärssinen, Saarimaa) 67, 20 pist.

4. PPE-Team Citroen ( Paananen, Kuukkula, Laurikka) 66, 18 pist.

4. Team Ekky VW Passat ( Kihlström, Kallio, Pesonen) 66, 18 pist.

4. Pintoja.fi Chrysler ( Raittinen, Surila, Turkkinen, Raittinen) 66, 18 pist.

5. Westmotor Team Ford Escort ( Nurmi, Hakkinen) 65, 17 pist.

5. Nicos Team Mazda ( Kaipila, Grönstrand, Kaipila) 65, 17 pist.

6. Vesunnin Moottorikerho Opel Corsa ( Turva, Mikkola, Mikkola ) 64, 16 pist.

7. Polltis Team VW Golf ( Nieminen, Kiviharju, Laurila) 63, 15 pist.

8. Escortti Team Ford Escort ( Parto, Liuko, Kukkula) 62, 14 pist.

8. Team Lauhamo Saab 9000 ( Lauhamo, Lauhamo, Häsänen) 62, 14 pist.

9. Hyvää Mustaa Honda Civic ( Santala, Lyhteinen) 58, 13 pist

10. SS-Team Opel Vectra ( Saukko, Väissi, Pullinen, Pihlajamäki) 56, 12 pist.

11. JJ- Racing Audi 80 ( Keskinen, Ala-Heikkilä) 55, 11 pist.

12. Vetomiehet Lada ( Mattila, Ilomäki, Ilomäki) 50, 10 pist.

13. Penttilä-Racing Mazda ( Penttilä, Keljo, Korpela) 31, 9 pist.

14. Tubeles Nissan Sunny ( Mäenpää, Raittinen, Reentie) 9, 8 pist. 

 

 

©2014 layout34 - suntuubi.com